Vize’nin Vizyonu ve Gelişim Stratejisi Masaya Yatırıldı - 31.10.2011  

Vize’nin Vizyonu ve Gelişim Stratejisi Masaya Yatırıldı

Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde ilkini gerçekleştirdiği İlçe çalıştayları çalışmasının ikincisini 25 Ekim Çarşamba günü Kırklareli’nin Vize ilçesinde düzenledi. Vize Kaymakamlığı ve Vize Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen çalıştaya Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz ile birlikte kamu kurum ve kuruluşları, Vize’de faaliyet gösteren şirketler, Vize Meslek Yüksek Okulu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan 85 kişilik bir grup katıldı.

Vize’nin sorunları ve geleceği ile Vize Belediyesi’nin yürütmekte olduğu çalışmaların katılımcılar tarafından tartışıldığı çalıştayda Vize’nin Gelişim Stratejisinin belirlenmesi yolunda önemli ipuçları elde edildi. Trakya Kalkınma Ajansı’nın hazırlamakla görevlendirilmiş olduğu bölgesel kalkınmdanın rehberi niteliğindeki Bölge Planı için de önemli bir bilgi kaynağı olacak çalıştayın sonuçlarının Ajansın internet sitesi aracılığıyla duyurulacağı bildirildi.

DİĞER BAŞLIKLAR

İpsala Pirincinin Kalitesine GüveniyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki beşinci buluşma İpsala ilçesinde oldu. İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştaylarında Sıra Malkara’daydıTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Malkaralılardaydı “Havsa’nın 22 Köyünden 16 Tanesinde 4 Yıldır Doğum Olmuyor”Trakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki dördüncü buluşma Havsa ilçesinde oldu. 18 Aralık Salı günü gerçekleştirile... Çorlu Katma Değeri Yüksek, Kirletmeyen Sanayi İstiyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Çorlulardaydı. Pınarhisarlılar, İlçe Merkezindeki Kamyon Trafiğinden rahatsızTRAKYAKA, İlçe Vizyon Çalıştaylarına Pınarhisar ile Devam Etti.