Trakyaka, Süloğlu ve Hayrabolu Sakinlerini Dinledi - 26.3.2012  

Trakyaka, Süloğlu ve Hayrabolu Sakinlerini Dinledi

Trakya Kalkınma Ajansı, ilçe vizyon çalıştayları serisini Edirne’nin Süloğlu ve Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçelerinde devam ettirdi. İlçe ve ilçeye bağlı köylerdeki kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve yerel yönetim temsilcilerinden oluşan yaklaşık 50 kişinin katıldığı çalıştaylarda ilçe kimliği, sorunları, ve sahip olunan fırsatlar konuşuldu.
 

Katılımcı bir yöntemle gerçekleştirilen Trakyaka Süloğlu ve Hayrabolu çalıştaylarında ilçe sakinleri ilçe yöneticileri ile samimi bir ortamda geleceğe yönelik beklentilerini paylaşma fırsatını buldular. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yoğun olduğu ve tarım makineleri endüstrisinin ilçenin ekonomik hayatını büyük ölçüde belirlediği Hayrabolu ilçemizde bu sektörlerin ilçenin gelişimine daha fazla katkıda bulunmasını sağlamak için neler yapılması gerektiği tartışıldı. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin ağırlıkta olduğu, ancak öte yandan Edirne Organize Sanayi Bölgesine de ev sahipliği yapan Süloğlu’nda ise ilçenin kalkınması için neler yapılması gerektiği üzerinde duruldu. Trakya Kalkınma Ajansı ilçe vizyon çalıştaylarını önümüzdeki dönemde devam ettirerek 2014 ve sonraki dönem için yapılacak Bölge Planı’na bir veri tabanı oluşturmayı planlıyor.

DİĞER BAŞLIKLAR

İpsala Pirincinin Kalitesine GüveniyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki beşinci buluşma İpsala ilçesinde oldu. İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştaylarında Sıra Malkara’daydıTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Malkaralılardaydı “Havsa’nın 22 Köyünden 16 Tanesinde 4 Yıldır Doğum Olmuyor”Trakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki dördüncü buluşma Havsa ilçesinde oldu. 18 Aralık Salı günü gerçekleştirile... Çorlu Katma Değeri Yüksek, Kirletmeyen Sanayi İstiyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Çorlulardaydı. Pınarhisarlılar, İlçe Merkezindeki Kamyon Trafiğinden rahatsızTRAKYAKA, İlçe Vizyon Çalıştaylarına Pınarhisar ile Devam Etti.