Trakyaka İlçe Vizyon ve Gelişim Stratejilerini Belirliyor - 27.10.2011  

Trakyaka İlçe Vizyon ve Gelişim Stratejilerini Belirliyor

Trakya Kalkınma Ajansı, Şarköy Kaymakamlığı ve Şarköy Belediyesi işbirliği ile Şarköy ilçesinin vizyonu ve gelişim stratejilerinin belirlenmesine yönelik çalıştay Şarköy Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Çalıştaya kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, mahalle ve köy muhtarları, özel kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve eğitimciler olmak üzere toplam 75 kişilik bir grup katıldı.
 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Şarköy Kaymakamı Zekeriya Güney ve Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok’un açılış konuşmalarıyla başlayan çalıştay boyunca Şarköy’ün sorunları, kimliği, varlıkları, Şarköy ile ilgili beklentiler ve Şarköy gelişim stratejileri ve vizyonu tartışıldı. Sonuçları Trakya Kalkınma Ajansı’nın bölgeyle ilgili çalışmalarına ışık tutacak ve 2013 sonrası için hazırlanacak TR21 Trakya Bölge Planı için önemli bir kaynak oluşturacak olan çalıştayın benzerleri bölgedeki diğer ilçelerde de yapılacak. Gelecek dönemde ilçede yapılacak özel ve kamu yatırımlarına ve ilçenin gelişimine yön verecek çalıştaya ait sonuçlar raporlanarak katılımcılara, Şarköy sakinlerine ve tüm kamuoyuna Ajans internet sitesi üzerinden duyurulacak. Bir benzeri Kırklareli’nin Vize ilçesinde de yapılan çalıştayın önümüzdeki dönemde bölgedeki tüm ilçelerde yapılması planlanıyor.

DİĞER BAŞLIKLAR

İpsala Pirincinin Kalitesine GüveniyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki beşinci buluşma İpsala ilçesinde oldu. İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştaylarında Sıra Malkara’daydıTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Malkaralılardaydı “Havsa’nın 22 Köyünden 16 Tanesinde 4 Yıldır Doğum Olmuyor”Trakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki dördüncü buluşma Havsa ilçesinde oldu. 18 Aralık Salı günü gerçekleştirile... Çorlu Katma Değeri Yüksek, Kirletmeyen Sanayi İstiyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Çorlulardaydı. Pınarhisarlılar, İlçe Merkezindeki Kamyon Trafiğinden rahatsızTRAKYAKA, İlçe Vizyon Çalıştaylarına Pınarhisar ile Devam Etti.