Trakyaka İlçe Vizyon Çalıştaylarına Kofçaz’da Devam Etti - 4.2.2013  

Trakyaka İlçe Vizyon Çalıştaylarına Kofçaz’da Devam Etti

Trakya Kalkınma Ajansı, İlçe Vizyon ve Gelişim Stratejileri çalıştaylarını 27 Şubat 2012 Pazartesi günü Kırklareli’nin Kofçaz İlçesinde sürdürdü. Kofçaz Kaymakamlığı ve Kofçaz Belediyesi ile işbirliği içinde gerçekleştirilen çalıştaya köy ve mahalle muhtarları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ile esnaf ve vatandaşlardan oluşan 60 kişilik bir grup katıldı.
 

Kofçaz Belediye Düğün Salonunda gerçekleşen çalıştayda Kofçaz ekonomisi, ilçedeki sosyal hayat, altyapı sorunları ve ilçenin konumu tartışıldı. Çalıştayda hazır bulunan katılımcılar Kofçaz’ın gelecek vizyonu ile ilgili önerilerde bulunurlarken ilçenin kirlenmemiş toprakları ve doğası ile hayvancılık ve organik tarım potansiyeline dikkat çektiler. Ayrıca ilçede tarımsal üretimin yanı sıra kuzey bölgesindeki orman varlığının doğal orman ürünleri üretimine elverişli olduğu da belirtildi. Çalıştaya ilişkin raporun en kısa sürede hazırlanarak kamuoyu ile paylaşılması planlanırken ilçe vizyon çalıştaylarına 7 Mart 2012 Çarşamba günü Edirne’nin Süloğlu İlçesi ve 14 Mart Çarşamba günü ise Tekirdağ’ın Hayrabolu İlçesinde devam edileceği açıklandı. 

DİĞER BAŞLIKLAR

İpsala Pirincinin Kalitesine GüveniyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki beşinci buluşma İpsala ilçesinde oldu. İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştaylarında Sıra Malkara’daydıTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Malkaralılardaydı “Havsa’nın 22 Köyünden 16 Tanesinde 4 Yıldır Doğum Olmuyor”Trakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki dördüncü buluşma Havsa ilçesinde oldu. 18 Aralık Salı günü gerçekleştirile... Çorlu Katma Değeri Yüksek, Kirletmeyen Sanayi İstiyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Çorlulardaydı. Pınarhisarlılar, İlçe Merkezindeki Kamyon Trafiğinden rahatsızTRAKYAKA, İlçe Vizyon Çalıştaylarına Pınarhisar ile Devam Etti.