Trakya Turizm Master Planı Çalışmaları Sürüyor - 2.4.2012  

Trakya Turizm Master Planı Çalışmaları Sürüyor

Trakya Kalkınma Ajansı, Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Uygulama ve Araştırma Merkezi (TUYGAR) danışmanlığında yürüttüğü Trakya Turizm Master Planı çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmaların önemli bir ayağı olan Turizm Acenteleri Odak Grup Toplantısı 15 Mart 2012 tarihinde İstanbul’da yapıldı.
 

27 farklı turizm acentesinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Trakya Bölgesinin İstanbul’a yakınlığının turizm anlamında avantaja dönüştürülmesi için yapılabilecekler masaya yatırıldı. Toplantı gündeminde bölge içinde ulaşım ve altyapı imkanlarının turizm üzerine etkileri, turizm varlıklarının geliştirilmesi ve tanıtılması gibi konular yer aldı. Toplantıda özellikle acentelerin turizmin bölgede geliştirilmesi ve tur sayısının arttırılması konularındaki önerileri alındı. Katılımcılar turizmde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın bir bütün olarak düşünülmesi gerektiğini ve bölgede turizmin bu çerçevede geliştirilmesinin uygun olacağını dile getirdiler. Turizm Master Planının tamamlanmasının ardından destinasyonların tanıtılması amacıyla TURSAB ve acentelerin işbirliği halinde çalışmalar yapmasının öngörüldüğü bildirildi.

DİĞER BAŞLIKLAR

İpsala Pirincinin Kalitesine GüveniyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki beşinci buluşma İpsala ilçesinde oldu. İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştaylarında Sıra Malkara’daydıTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Malkaralılardaydı “Havsa’nın 22 Köyünden 16 Tanesinde 4 Yıldır Doğum Olmuyor”Trakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki dördüncü buluşma Havsa ilçesinde oldu. 18 Aralık Salı günü gerçekleştirile... Çorlu Katma Değeri Yüksek, Kirletmeyen Sanayi İstiyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Çorlulardaydı. Pınarhisarlılar, İlçe Merkezindeki Kamyon Trafiğinden rahatsızTRAKYAKA, İlçe Vizyon Çalıştaylarına Pınarhisar ile Devam Etti.