Mekansal Gelişme Özel İhtisas Komisyonu İlk Toplantısnı Gerçekletirdi. - 6.3.2013  

Mekansal Gelişme Özel İhtisas Komisyonu İlk Toplantısnı Gerçekletirdi.


Yerel yönetim temsilcileri, Mimarlar Odası temsilcileri, İl Genel Meclisi temsilcileri ve Trakya Bölgesi ile ilgili çalışmaları bulunan şehir plancılarının katılımı ile 25-26 Şubat 2013 tarihlerinde Tekirdağ’da Mekansal Gelişme Özel İhtisas Komisyonu çalışmasının ilk bölüm toplantıları gerçekleştirildi. Katılımcılar Trakya Bölgesi’ndeki mekansal gelişme ile ilgili sorunları ve bölgenin gelecekte alması istenilen ve beklenilen rolünü tartıştılar. Geniş doğal alanlara, tarımsal alanlara ve sanayi alanlarına sahip olan bölgemizde sektörler ve alanlar arasında dengeli büyümeyi ve toplumun bütün kesimlerinin toplam faydasının en çok yapacak bir mekansal gelişmeyi nasıl sağlayabileceğimiz üzerine komisyon üyelerimiz görüşlerini belirttiler.

 

Trakya Bölgesinde mekansal gelişme ile ilgili unsurların özetlendiği komisyon çalışmalarında harita üzerinde şematik olarak Trakya alt bölgelerinin rolleri üzerine konuşmalar yapan üyelerimiz sonrasında hem tematik olarak hem de şematik olarak bölgenin mekansal gelişme konusundaki hedefleri üzerine görüş verdiler. Komisyon çalışmalarına 18-19 Mart 2013 tarihlerinde devam edecek ve Nisan 2013’ün sonunda Mekansal Gelişme Özel İhtisas Komisyonunun çalışma raporu kamuoyuna duyurulacaktır.

FOTOĞRAFLAR

DİĞER BAŞLIKLAR

İpsala Pirincinin Kalitesine GüveniyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki beşinci buluşma İpsala ilçesinde oldu. İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştaylarında Sıra Malkara’daydıTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Malkaralılardaydı “Havsa’nın 22 Köyünden 16 Tanesinde 4 Yıldır Doğum Olmuyor”Trakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki dördüncü buluşma Havsa ilçesinde oldu. 18 Aralık Salı günü gerçekleştirile... Çorlu Katma Değeri Yüksek, Kirletmeyen Sanayi İstiyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Çorlulardaydı. Pınarhisarlılar, İlçe Merkezindeki Kamyon Trafiğinden rahatsızTRAKYAKA, İlçe Vizyon Çalıştaylarına Pınarhisar ile Devam Etti.