Lüleburgaz İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı - 19.10.2012  

Lüleburgaz İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

Trakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştayları serisi Kırklareli’nin en büyük ilçesi olan Lüleburgaz’da sürdü. 15 Ekim Pazartesi günü saat 9:30’da Lüleburgaz Öğretmenevi’nde başlayan çalıştaya Lüleburgaz Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın yanı sıra ilçede yer alan kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
 

Lüleburgaz ilçesinin sosyo-ekonomik kalkınmasının önündeki engellerin ve arzu edilen kalkınmanın tesis edilmesinde kullanılabilecek güçlü yanların masaya yatırıldığı çalıştayda bu konuda Ajanstan beklenenler de dile getirildi. Çalıştay, ilçenin sahip olduğu sanayi üretimi ile bölge ekonomisindeki öneminin vurgulandığı, öte yandan sanayinin getirdiği sorunların çözümü için yapılması gerekenlerin de tartışıldığı bir ortama sahne oldu. Sanayinin yanı sıra ilçe ekonomisinde önemli bir yeri olan tarımda yaşanan sıkıntılar ve bu alandaki kalkınmanın sağlanması için yapılabilecekler de çalıştayın gündemini oluşturan konular arasında yer aldı.
 

2013 yılı sonrası için hazırlanacak olan Trakya Bölge Planı’nın oluşturulmasında Ajans için önemli veriler sağlayacağı belirtilen Lüleburgaz ilçe vizyon çalıştayına ait raporun en kısa sürede hazırlanarak kamuoyu ile paylaşılacağı ifade edildi. İlçe vizyon geliştirme çalıştaylarına sırasıyla Babaeski ve Pınarhisar ilçelerinde devam edileceği açıklandı. Çalıştaylarda üzerinde durulan ihtiyaçların Ajansın 2013 Yılı Mali Destek Programlarının içeriklerinin belirlenmesinde de rol oynaması bekleniyor. 

DİĞER BAŞLIKLAR

İpsala Pirincinin Kalitesine GüveniyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki beşinci buluşma İpsala ilçesinde oldu. İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştaylarında Sıra Malkara’daydıTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Malkaralılardaydı “Havsa’nın 22 Köyünden 16 Tanesinde 4 Yıldır Doğum Olmuyor”Trakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki dördüncü buluşma Havsa ilçesinde oldu. 18 Aralık Salı günü gerçekleştirile... Çorlu Katma Değeri Yüksek, Kirletmeyen Sanayi İstiyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Çorlulardaydı. Pınarhisarlılar, İlçe Merkezindeki Kamyon Trafiğinden rahatsızTRAKYAKA, İlçe Vizyon Çalıştaylarına Pınarhisar ile Devam Etti.