Enerji Özel İhtisas Komisyonu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi. - 6.3.2013  

Enerji Özel İhtisas Komisyonu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanmakta olan TR21 Trakya Bölge Planı çalışmaları kapsamında kurulan 16 özel ihtisas komisyonundan birisi olan Enerji komisyonu, 21-22 Şubat 2013 tarihlerinde Tekirdağ Ramada Otel’de ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Toplantı Ajans yetkililerinin Bölge ve çalışma yöntemini anlattıkları sunum ile başladı. Ardından komisyonun raportörlüğünü üstlenen Kırklareli Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Bahtiyar DURSUN, hazırladığı ön raporu komisyon üyeleriyle ayrıntılı olarak paylaştı. İki gün boyunca devam eden çalışmalara birçok kurumdan 30’u aşkın temsilci katıldı. Üniversitelerden, sivil toplum kuruluşlarından, kamu kurum kuruluşlarından ve  özel sektörden katılımcılar Trakya ölçeğinde Enerji konusunda vizyon, hedef ve stratejiler belirledi. 14-15 Mart tarihlerinde ikinci kez bir araya gelecek olan komisyon, nihai raporunu nisan ayının son haftasına kadar tamamlayacak.

DİĞER BAŞLIKLAR

İpsala Pirincinin Kalitesine GüveniyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki beşinci buluşma İpsala ilçesinde oldu. İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştaylarında Sıra Malkara’daydıTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Malkaralılardaydı “Havsa’nın 22 Köyünden 16 Tanesinde 4 Yıldır Doğum Olmuyor”Trakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki dördüncü buluşma Havsa ilçesinde oldu. 18 Aralık Salı günü gerçekleştirile... Çorlu Katma Değeri Yüksek, Kirletmeyen Sanayi İstiyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Çorlulardaydı. Pınarhisarlılar, İlçe Merkezindeki Kamyon Trafiğinden rahatsızTRAKYAKA, İlçe Vizyon Çalıştaylarına Pınarhisar ile Devam Etti.