Demirköy İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı - 24.12.2011  

Demirköy İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

Kırklareli’ye bağlı Demirköy İlçesi’nin vizyon geliştirme çalıştayı 16 Aralık 2011 Cuma günü Demirköy Orman İşletmeleri Misafirhanesinde gerçekleştirildi. Çalıştaya Demirköy Kaymakamı Kaya Çelik, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz ve İğneada Belediye Başkanı Tahir Işık ile ilçedeki kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinden temsilciler ve ilçe esnafı katıldı.
 

Demirköy Belediyesi’nin organize ettiği çalıştayda ilçenin sorunları ve sahip olması gereken vizyon tartışıldı. 60 kişinin katılımı ile gerçekleşen çalıştay, Demirköy ilçesinin Trakya Kalkınma Ajansı’ndan beklentilerinin de dile getirildiği bir toplantı oldu. Çalıştayda doğal ve tarihi güzellikleri ile Demirköy ilçesinin sahip olduğu organik tarım, eko-turizm ve İğneada deniz turizmi potansiyeli öne çıkarken orman maktasından elde edilen gelir ile ilçede gelir kaynaklarının çeşitlendirilmesi, ilçedeki altyapı sorunları ve bir sınır ilçesi olan Demirköy’de bir sınır kapısının ilçeye katabilecekleri gündeme getirildi.
 

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün konuyla ilgili yaptığı açıklamada çalıştay sonrası oluşturulacak olan raporun kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti. İlçelerde gerçekleştirilen çalıştaylar ile elde edilen bilgiler ve dile getirilen ihtiyaçların 2013 yılı sonrası hazırlanacak Trakya Bölge Planı stratejilerinin temelini teşkil edeceğini ifade eden Üstün, Ajans tarafından yürütülen mali destek programlarının önceliklerinin şekillendirilmesinde de çalıştaylarda ortaya çıkan ihtiyaç ve hedeflerin temel girdi olacağının altını çizdi. Trakya Kalkınma Ajansı’nın, 2011 yılında başladığı ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının 2012 yılı içerisinde Trakya genelindeki 26 ilçenin tamamında yapılması planlanıyor. 

DİĞER BAŞLIKLAR

İpsala Pirincinin Kalitesine GüveniyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki beşinci buluşma İpsala ilçesinde oldu. İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştaylarında Sıra Malkara’daydıTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Malkaralılardaydı “Havsa’nın 22 Köyünden 16 Tanesinde 4 Yıldır Doğum Olmuyor”Trakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki dördüncü buluşma Havsa ilçesinde oldu. 18 Aralık Salı günü gerçekleştirile... Çorlu Katma Değeri Yüksek, Kirletmeyen Sanayi İstiyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Çorlulardaydı. Pınarhisarlılar, İlçe Merkezindeki Kamyon Trafiğinden rahatsızTRAKYAKA, İlçe Vizyon Çalıştaylarına Pınarhisar ile Devam Etti.