Çevre Özel İhtisas Komisyonu İlk Toplantısı Gerçekleştirildi. - 27.2.2013  

Çevre Özel İhtisas Komisyonu İlk Toplantısı Gerçekleştirildi.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanmakta olan TR21 Trakya Bölge Planı çalışmaları kapsamında kurulan 16 özel ihtisas komisyonundan birisi olan Çevre komisyonu, 25-26 Şubat tarihlerinde Tekirdağ Ramada Otel’de ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıya birçok kurumdan 40’a yakın temsilci katıldı. Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği’nden Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süreyya Meriç PAGANO’nun raportör olarak görev yaptığı komisyonda, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler hazır bulundu. Trakya’nın en önemli sorunlarından birisi olan çevre kirliliği konusunda kapsamlı tartışma ve çalışmaların yapıldığı komisyonda, çevre konusunda Bölge Planı’nda özellikle yer alaması istenen hedef ve stratejiler ele alındı.

Çevre ekseninde Bölgenin güçlü ve zayıf yönlerinin irdelendiği toplantılarda, üyeler düşüncelerini komisyon temsilcileriyle paylaştı. Verimli geçen ilk grup toplantılarının ardından 18-19 Mart tarihlerinde tekrar bir araya gelecek olan üyeler, raporun hazırlanış sürecine aktif bir şekilde katılacaklar. Son çalışmaların da toparlanması ile birlikte komisyon, nihai raporunu 26 Nisan 2013 itibariyle Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edecek.

DİĞER BAŞLIKLAR

İpsala Pirincinin Kalitesine GüveniyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki beşinci buluşma İpsala ilçesinde oldu. İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştaylarında Sıra Malkara’daydıTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Malkaralılardaydı “Havsa’nın 22 Köyünden 16 Tanesinde 4 Yıldır Doğum Olmuyor”Trakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki dördüncü buluşma Havsa ilçesinde oldu. 18 Aralık Salı günü gerçekleştirile... Çorlu Katma Değeri Yüksek, Kirletmeyen Sanayi İstiyorTrakya Kalkınma Ajansı’nın 2013-2018 Bölge Planına ve üst planlara veri olması amacıyla düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarında söz bu kez Çorlulardaydı. Pınarhisarlılar, İlçe Merkezindeki Kamyon Trafiğinden rahatsızTRAKYAKA, İlçe Vizyon Çalıştaylarına Pınarhisar ile Devam Etti.